Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8441
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2018    SILNICE GROUP zahájila výstavbu obchvatu obce Kámen

SILNICE GROUP zahájila výstavbu obchvatu obce Kámen

Publikováno: 7.3.2018
Rubrika: 2018

Navzdory silným mrazům začala s úderem března letošní největší dopravní stavba na Vysočině – silniční obchvat obce Kámen na Pelhřimovsku. Stavbaři ze sdružení Kámen pod vedením společnosti SILNICE GROUP převzali staveniště a zahájili přípravné práce na nové silnici o délce 2,4 km. Přeložku důležité komunikace I/19 velmi ocení nejen řidiči na trase mezi Táborem a Pelhřimovem, ale také obyvatelé obce Kámen, kteří se zbaví zátěže z tranzitní dopravy.

„Kámen se už pomalu stával typickou ‚udušenou‘ obcí, která má tu smůlu, že leží přímo na frekventované spojnici mezi dálnicemi D3 a D1. V současnosti tudy ve všední den projede přes 7000 automobilů. Pevně věříme, že obchvat pomůže k zlepšení ovzduší a nastartování dalšího rozvoje nejen obci Kámen, ale také místnímu stejnojmennému hradu,“ říká Martin Račanský, vedoucí projektu ze společnosti SILNICE GROUP.

Současný průtah obcí Kámen má nevyhovující směrové i výškové parametry a již vůbec neodpovídá požadavkům na moderní tranzitní dopravu. Úseky se stoupáním až 10 % při obou vjezdech do vesnice jsou navíc velmi nepřehledné a přispívají k tragickým nehodám, které se právě na této silnici často stávají.

Hlavním cílem stavby je vyvedení tranzitní komunikace mimo obec a odstranění nevhodných stávajících směrových a výškových poměrů a zúžení. Součástí projektu jsou také dva mostní objekty – lávka pro pěší a cyklisty a téměř 50 metrů dlouhý most napojující silnici na Nízkou Lhotu. Souběžně se zemními pracemi bude zahájen archeologický průzkum, a to v místě stavby, která prochází archeologicky exponovaným místem pod hradem Kámen.

Význam silnice I/19 stoupl po správní reformě v roce 2000, která včlenila okres Pelhřimov do Kraje Vysočina, a posílila tak vazby území na nové krajské město Jihlavu na úkor původní orientace na České Budějovice. Provoz na silnici mezi Táborem, Pelhřimovem a Humpolcem dále zhoustl v návaznosti na dostavbu dálnice D3 kolem Tábora a aktuálně probíhající velkou rekonstrukci dálnice D1.

Zhotovitelem stavby s názvem I/19 Kámen obchvat je sdružení Kámen, které zahrnuje stavební společnosti SILNICE GROUP a Váhostav - SK. Investorem je Ředitelství silnic a dálnic. Silniční obchvat za 155 milionů korun by měl být uveden do provozu na začátku roku 2020. Celá investice by měla být kompletně dokončena v létě roku 2020.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Swietelsky Rail CZ nasadil na opravu geometrické polohy koleje unikátní strojní linku Stopfexpress Dynamic Swietelsky Rail CZ nasadil na opravu geometrické polohy koleje unikátní strojní linku Stopfexpress Dynamic (387x)
To nejmodernější, co na trhu existuje, tedy strojní linku Stopfexpress 09-4X Dynamic a BDS 2000, nasadila společnost Swi...
Postavme nejdříve nový trvalý most mezi Holešovicemi a Karlínem, pak se věnujme bez vášní Libeňskému a Hlávkovu mostu (344x)
Na tom, jak dál s Libeňským mostem, nepanuje politická, ani společenská shoda. Členové Sdružení pro architekturu a rozvo...
Svodidla z ostravské huti pomáhají zlepšovat bezpečnost na českých silnicích už 50 letSvodidla z ostravské huti pomáhají zlepšovat bezpečnost na českých silnicích už 50 let (165x)
Letos je tomu 50 let, kdy se v ostravské huti vyrobila první silniční svodidla. Od roku 1968 jich huť vyrobila více než ...

NEJlépe hodnocené související články

SŽDC připravuje obnovení provozu na části Posázavského pacifiku z Kácova do Zruče nad Sázavou (5 b.)
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v těchto dnech finalizuje zadávací dokumentaci k veřejné zakázce na obnovení pro...
Konference dozorování – Brno 2018Konference dozorování – Brno 2018 (4 b.)
V Brně se 20. a 21. února uskutečnil první ročník Konference dozorování. Pořadatelem konference byla společnost HBH Proj...

Časopis KONSTRUKCE

Ester tower v Jeruzalémě

Ester tower v Jeruzalémě

Zavřít [x]