Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8441
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Praha hostí konferenci o plánech na rozvoj nádraží a území kolem nich

Praha hostí konferenci o plánech na rozvoj nádraží a území kolem nich

Publikováno: 17.9.2019
Rubrika: Aktuality

První ročník konference Nádraží – rozvoj území kolem nich má sestaven program. Do hotelu Olšanka v Praze se tak ve čtvrtek 3. října 2019 chystají špičky v oboru a ve sledované problematice. Konferenci pořádá SŽDC ve spolupráci s vydavatelstvím Konstrukce Media. Akcí bude provázet Nela Friebová, moderátorka konference a tisková mluvčí SŽDC. V rámci úvodního bloku (od 9 do 10 hodin) vystoupí se svým projevem ministr JUDr. Vladimír Kremlík (Ministerstvo dopravy ČR), dále pak Bc. Jiří Svoboda, MBA, generální ředitel SŽDC, Ing. Adam Scheinherr, MSc., Ph.D., náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu a Ing. Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR. 

V následujícím bloku vystoupí například Ing. Mojmír Nejezchleb, náměstek GŘ SŽDC pro modernizaci dráhy, který přítomné seznámí s dvěma tématy: Rekonstrukce výpravních budov - vize a financování a Správa a opravy výpravních budov. S přednáškou Správa a opravy výpravních budov se bude prezentovat Ing. Marcela Pernicová, náměstek GŘ SŽDC pro provozuschopnost dráhy. Dopolední blok konference zakončí například tyto přednášky:

 • Příprava a realizace investičních akcí na výpravních budovách v rámci Stavební správy západ (Ing. Petr Hofhanzl, Stavební správa západ SŽDC)
 • Železniční stanice na trati Praha – Letiště – Kladno (Ing. Kamil Bednařík, METROPROJEKT Praha)
 • Příprava a realizace investičních akcí na výpravních budovách v rámci Stavební správy východ (Ing. Miroslav Bocák, Stavební správa Východ SŽDC)
 • Legislativa v přípravě rekonstrukcí výpravní budov (Ing. Alena Heinišová, ředitelka odboru přípravy staveb SŽDC)
 • Veřejný prostor a dopravní infrastruktura (Petr Vavrouška, mmcité+)

Odpolední blok se zaměřuje na rekonstrukce pražských nádraží a rozvoj území kolem nich. Na programu jsou tyto přednášky:

 • Význam pražských nádraží pro metropoli (Mgr. Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha)
 • Hlavní nádraží - rekonstrukce nádražní budovy a nové odbavovací haly (Ing. Pavla Urbánková, Stavební správa západ SŽDC)
 • Aktuální proměna Hlavního nádraží (Ing. Ondřej Kafka, SUDOP Praha)
 • Masarykovo nádraží v kontextu trati Praha – Kladno (Ing. David Ježek, Stavební správa západ SŽDC)
 • Revitalizace území kolem Masarykova nádraží (Pavel Streblov, MSc., Penta Real Estate)
 • Smíchovské nádraží - Rekonstrukce železniční stanice a nádražní budovy včetně koordinace s multimodálním dopravním terminálem (Ing. Petr Vaníček, Stavební správa západ SŽDC)
 • Proměna lokality smíchovského nákladového nádraží v multifunkční čtvrť Smíchov City (Ing. Igor Klajmon, ředitel pro development, Sekyra Group)

Cílem konference je setkání zástupců investorů, developerů, státní správy a samosprávy s projekčními a stavebními společnostmi a jejich dodavateli a představení běžících rekonstrukcí nádraží v České republice a rekonstrukcí ve finální fázi přípravy (těsně před veřejnou soutěží. Snahou pořadatelů je i prezentace vize SŽDC a jejího financování v nadcházejících 5 letech, dále pak představení příslušné legislativy a ukázka konkrétních projektů obnovy a rozvoje území kolem významných pražských nádraží podle jednotlivých developerů a IPR Praha.

Více informací o konferenci najdete na www.konferencenadrazi.cz. Program a pozvánku s možností přihlášky je možné stáhnout ZDE.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Stát prý postaví novou silnici k radaru (429x)
Obce kolem stavby plánovaného radaru, ani plzeňské Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) neví zatím nic o připravované stavb...
Skanska BS aj pod Alpami v Taliansku (394x)
V rámci prípravy XX. ZOH v Taliansku sa buduje pod horským masívom Monte Cuneo 1.723 m dlhý cestný tunel, ktorý leží na ...
Czech Raildays 2006 (393x)
V Ostravě se konal 7. ročník mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železni...

NEJlépe hodnocené související články

„V úseku Votice – České Budějovice zvažujeme zavedení rychlosti 200 km/h“„V úseku Votice – České Budějovice zvažujeme zavedení rychlosti 200 km/h“ (5 b.)
říká Mojmír Nejezchleb, náměstek generálního ředitele SŽDC. „Vzhledem k tomu, že velká část tratě již byla nebo bude rea...
Tři roky v německé buňceTři roky v německé buňce (5 b.)
Tak by se dala s nadsázkou popsat práce šestadvacetiletého Jakuba Mareše, který se intenzivně připravuje na projekt divi...
Skanska zahájila rekonstrukci železničního spojení mezi Kadaní a Kadaní-PrunéřovemSkanska zahájila rekonstrukci železničního spojení mezi Kadaní a Kadaní-Prunéřovem (5 b.)
Do roku 2021 opraví také kadaňské nádraží a postaví novou zastávku, která zajistí obsluhu místní části Bystřice....

NEJdiskutovanější související články

Český vynález přináší revoluci do stavebnictví. Skanska začala používat recyklovaný betonČeský vynález přináší revoluci do stavebnictví. Skanska začala používat recyklovaný beton (1x)
Zbytky ze zdemolovaných staveb představují až polovinu všech odpadů vyprodukovaných v České republice. Kameniva, které j...
Dálnice D47 se osvědčila - šetří čas i peníze řidičů (1x)
Loni v listopadu byl mezi Bělotínem a Bílovcem zprovozněn poslední chybějící úsek dálnice D1 z Lipníku nad Bečvou do Ost...
Google