Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8441
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2018    Obchvat Českých Budějovic začneme stavět v září

Obchvat Českých Budějovic začneme stavět v září

Publikováno: 30.8.2018
Rubrika: 2018

Po Praze jsou České Budějovice druhým nejzacpanějším městem pro automobilovou dopravu. Náměstek primátora Českých Budějovic František Konečný, který má v gesci mj. dopravní rozvoj města, krátce popsal, co město v nejbližší době plánuje.

České Budějovice se dlouhodobě s dopravou potýkají, kde vidíte největší problémy a jaký je plán investic?
Chybí dálniční obchvat města, který se začne stavět na podzim letošního roku. Na něj navazují chybějící silnice „Severní spojka“, „Jižní tangenta“ a podjezd pod nádražím, kterým je napojena dálnice na střed města.

Povolená je stavba části obchvatu, začne se v plánovaném zářijovém termínu?
Zahájení stavby závisí na průběhu výběrového řízení a zhotovitele stavby. V současné době je stále konec září reálným termínem na zahájení stavby dálničního obchvatu města.

Jaké jsou další klíčové stavby, které město i v návaznosti na okolí potřebuje?
Severní spojka, Jižní tangenta, podjezd pod nádražím, druhý vstup na vlakové nádraží ze strany Suchého Vrbného. A určitě nový most přes řeku Vltavu směrem k obci Litvínovice.

Máte spočítané nutné investiční náklady?
Jedná se o různé investory (ŘSD, Jč kraj, Statutární město České Budějovice, SŽDC) a nelze v současné době přesně stanovit celkové náklady.

Pomůže vám nově přijatá legislativa, která by měla výstavbu urychlit? 
Zcela jistě nová legislativa pomůže výstavbě dálnice.

Jak se potýkáte s územními plány?
Z hlediska dopravních staveb nemáme vyřešen v územním plánu nový most přes řeku Vltavu směrem k obci Litvínovice. U ostatních staveb nemáme v této oblasti žádné komplikace.

Jak funguje komunikace se SŽDC a ŘSD?
S uvedenými institucemi probíhá spolupráce na vysoké profesionální úrovni. Dokážeme se domluvit na vzájemné spolupráci.

Jaké plány máte v rámci železnice?
Opravu nádražní budovy včetně úprav okolí budovy. Druhý příchod do nádražní budovy ze strany Suchého Vrbného. A plánujeme novou lávku přes nádraží.

 

Přehled nejdůležitějších oprav Jihočeského kraje - rok 2018 - v PDF.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Přehled nejdůležitějších oprav Jihočeského kraje - rok 2018František Konečný

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Většina zemních prací na obchvatu obce Kámen  je hotová Většina zemních prací na obchvatu obce Kámen je hotová (86x)
Sdružení Kámen pod vedením společnosti SILNICE GROUP pokračuje ve výstavbě silničního obchvatu obce Kámen na Pelhřimovsk...
Pozemní komunikace v Jihočeském kraji – stav, zdroje, možnosti a připravovanéPozemní komunikace v Jihočeském kraji – stav, zdroje, možnosti a připravované (81x)
Jihočeský kraj (JK), neformálně „jižní Čechy“, je druhým největším krajem ČR, resp. krajem s druhou největší rozlohou a ...
Při opravě trati AŽD Praha nasadí Swietelsky Rail stroj, který v Česku ještě nebyl. Dobu rekonstrukce zkrátí o tři dny Při opravě trati AŽD Praha nasadí Swietelsky Rail stroj, který v Česku ještě nebyl. Dobu rekonstrukce zkrátí o tři dny (65x)
Mimořádnou podívanou nabídne rekonstrukce kolejí na severočeské trati Čížkovice – Obrnice, patřících AŽD Praha. Společno...

NEJlépe hodnocené související články

„Založili jsme 300 staveb bez reklamací a řadu z nich v extrémních podmínkách také pro SŽDC“„Založili jsme 300 staveb bez reklamací a řadu z nich v extrémních podmínkách také pro SŽDC“ (5 b.)
říká v rozhovoru pro Silnice železnice Jiří Benda, majitel společnosti BENDA TRADE s. r. o. „Ze stavby odcházíme až poté...
Swietelsky Rail modernizuje stanice Čížkovice a Chotěšov i přilehlou trať. Ke slovu přišel také pyrotechnický průzkumSwietelsky Rail modernizuje stanice Čížkovice a Chotěšov i přilehlou trať. Ke slovu přišel také pyrotechnický průzkum (5 b.)
Až přijdou 7. prosince první cestující do železničních stanic Čížkovice a Chotěšov, možná je ani nepoznají. To skončí je...
Hořice - lávka přes I/35Hořice - lávka přes I/35 (5 b.)
Ve čtvrtek 18. 10. 2018 od 16 hod. proběhne slavnostní otevření nově postavené lávky přes komunikaci I/35 v Hořicích. Lá...
Google