Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8441
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    PR    Diamantové kotouče, které usnadní práci

Diamantové kotouče, které usnadní práci

Publikováno: 14.3.2018, Aktualizováno: 23.3.2018 09:28
Rubrika: PR

Výběr diamantového kotouče je při řezání klíčový. Kvalitní diamantový kotouč je totiž bezpečnější, tišší, má mnohem lepší řezné vlastnosti, usnadní a zrychlí práci a díky dlouhé životnosti také ušetří peníze. Sázkou na jistotu jsou profesionální diamantové kotouče značky NORTON Clipper, která neustále přichází na trh s novými technologiemi.

Diamantový kotouč je nutný pro řezání stavebních materiálů, jako je asfalt, beton, obklady či dlažby. Kotouč se skládá z kovového nosiče a segmentů, které jsou na něm přivařeny laserem. Segment je tvořen pojivem a zrníčky syntetického diamantu a jejich četnost, velikost a tvar určují, jaké vlastnosti bude kotouč mít. Diamantový kotouč můžete používat tak dlouho, dokud se celý segment nespotřebuje. Poté je nutné jej vyměnit.

Multifunkční kotouče

Kotouče se liší také podle materiálu, který budete řezat, na kotouče určené pro řezání velmi tvrdých materiálů od keramiky až po sklo a na kotouče pro řezání běžných stavebních materiálů jako je beton či asfalt. Existují také kotouče kombinované, se kterými můžete řezat všechny typy materiálů (beton, železobeton, asfalt, kámen, litinu,...), jako je multifunkční kotouč NORTON Clipper 4x4 Explorer+, který se vyrábí ve velikostech od průměru 115 mm do 450 mm a segmentem o výšce 10-12 mm.

Průměr kotouče vybírejte podle toho, jak hluboké a dlouhé řezy potřebujete dělat, vždy 3x větší než je tloušťka řezaného materiálu a také podle typu stroje, do kterého budete kotouč osazovat.

Kotouče Silencio pro co nejtišší řez

Pro práci uvnitř budov, nebo v bytových zástavbách, kde potřebujete co nejvíce omezit hluk při řezání. Doporučujeme použít kotouč NORTON Clipper Silencio, který snižuje hluk až o 25 dB. Nižší hlučnost zaručuje technologie, která zabraňuje vzduchu v proudění mezi drážkami a tím nepříjemnému hvízdání. Další výrazné snížení hlučnosti přináší patentované sendvičové tělo kotouče, které tlumí jeho chvění.

Profesionální kotouče za akční ceny

Pro řezání betonu a armovaného betonu, tvrdých materiálů a běžných staveních hmot využijte kotouč PRO BETON (SUPER BETON EVO), se kterým můžete řezat za sucha i za mokra. Tento typ kotouče je určen pro rozbrušovací pily a řezače spár. Kotouč má přivařené diamantové segmenty o výšce 12 mm a dodává se v průměrech 300 až 600 mm. Díky drážkám v těle kotouče umožňuje sledovat hloubku řezu a směr otáčení a překvapí vás svou rychlostí řezu, která je díky novým technologiím až o 40 % rychlejší ve srovnání s klasickým segmentem.

Skvělým pomocníkem pro řezání zámkové dlažby a betonových výrobků je také typ PRO UNIVERSAL LASER (EURO ZML EVO) s laserem svařovanými segmenty o výšce 10 mm, který se vyrábí v průměrech 105 až 500. Jeho otvory a drážky jsou designovány tak, aby ventilační efekt při suchém řezání byl co nejvyšší. Řezat s ním můžete v rozbrušovacích a stolových pilách.

Kotouče PRO ASPHALT (SUPER ASFALT EVO) využijete při řezání asfaltu, asfaltu na starším betonu a abrazivních materiálů při řezání za sucha i za mokra. Kotouč je vybaven patentovaných ukazatelem hloubky a směru řezání a šikmými segmenty, které chrání ocelové tělo před podbroušením.

Výše uvedené diamantové kotouče z profi řady PRO ASFALT, PRO BETON i UNIVERSAL LASER můžete u autorizovaného prodejce firmy MANEK stavební stroje pořídit za snížené akční ceny.

Kotouče značky NORTON Clipper jsou známé vysokým řezným výkonem a extrémní životností. U každého kotouče vždy najdete popsáno, pro které materiály a otáčky stroje je určený. V případě, že si s výběrem kotouč nevíte rady, obraťte se na autorizovaného prodejce manek.cz, kde vám s výběrem rádi poradí.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
profesionální diamantové kotouče značky NORTON Clipperprofesionální diamantové kotouče značky NORTON Clipper

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Konference Hluk 2009Konference Hluk 2009 (1013x)
1. odborná konference Hluk 2009 s podtitulem Snižování hlukových zátěží – příležitost pro stavební firmy se konala...
Mladí za volantem často nadávají, každý desátý Čech už v životě nenahlásil škoduMladí za volantem často nadávají, každý desátý Čech už v životě nenahlásil škodu (218x)
Okřídlený vtip o tom, jaké auto by si přála blondýnka, zná zřejmě každý. Jenže realita, podle které lidé dbají v první ř...
Zimní podmínky prověřily odolnost obrubníkového odvodnění MEA KERBZimní podmínky prověřily odolnost obrubníkového odvodnění MEA KERB (177x)
V obci Pila (550 m n.m.) na pomezí Slavkovského lesa byly na podzim 2018 nainstalovány obrubníky MEA KERB, které odvádí ...

NEJlépe hodnocené související články

Půjčovna vzv rozšířila flotilu na 200 strojů (5 b.)
Ve snaze uspokojit požadavky všech klientů a obsáhnout stále sílící poptávku po pronájmu vysokozdvižných vozíků, jsme se...
Velkotonážní vysokozdvižné vozíky (5 b.)
Velkotonážní vysokozdvižné vozíky jsou speciálně navrhované a konstruované vysokozdvižné vozíky s nosností větší jak 10 ...
Železniční ložiska ZKL a Výroční cena ACRI 2012Železniční ložiska ZKL a Výroční cena ACRI 2012 (5 b.)
Rok 2012 byl rokem výrazné inovace nápravových ložisek ZKL. V souvislosti s modernizací vozového parku Českých drah a no...

NEJdiskutovanější související články

Konference Hluk 2009Konference Hluk 2009 (3x)
1. odborná konference Hluk 2009 s podtitulem Snižování hlukových zátěží – příležitost pro stavební firmy se konala...
Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]