Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8441
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    5/2016 - listopad

5/2016 - listopad

Editorial

Brutální Ejpovice

Předně se nám narodila dcera. A teď k méně důležitým věcem, které nás „jen“ živí. V poslední době vstoupili do českého železničního stavitelství noví – i když v Evropě dávno etablovaní – hráči. I proto Vám představujeme první stavbu z dílny Swietelsky Rail z Bakova nad Jizerou do Mladé Boleslavi a poměrně unikátní technologickou helmu Oscar 2.0, na kterou jsou právem hrdí ve skupině Colas Rail.

Rád bych Vám rovněž doporučil sérii článků z okolí Plzně, kde se poslední léta dějí velké věci. Novou tvář dostává celý plzeňský uzel a neocenitelné (i když často brutální) zkušenosti získává divize 5 Metrostavu na tunelech Ejpovice. Že zde není geologie ideální, se vědělo dopředu. Ale že se na pár metrech geologické podmínky úplně mění, to nečekal nikdo. Rozhovor s vedoucím projektu Tomášem Kohoutem Vás o tom přesvědčí. Pohříchu jsou Ejpovice jednou z mála tunelových staveb v Česku, které aktuálně jedou.

A i ostatní rozhovory v aktuálním čísle stojí za pozornost. Především nebývale otevřený rozhovor s dlouholetým vládcem Subterry Ondřejem Fuchsem na úvod čísla, který ví o bídě v tunelařině své. I proto musel firmu významně rozkročit do zahraničí. Neméně otevřené (a velmi realistické) interview s Davidem Krásou z Metroprojektu, proč se už dávno nestaví trasa D pražského metra, a zajímaly nás i názory Františka Fryše ze skupiny Swietelsky, který přebírá žezlo po dlouholetém monumentu českého stavebnictví Petrovi Čížkovi.

Děkujeme všem za přízeň v letošním roce a za celou redakci přejeme příjemný zbytek roku.

Petr Svoboda,
šéfredaktor

 

Obsah

Rozhovor

Železniční infrastruktura

Bezpečnost na stavbách

Zajímavosti z oboru

Předplatné

Časopis SILNICE ŽELEZNICE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Odstrčilovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, odstrcilova@konstrukce-media.cz

Inzerenti

Časopis KONSTRUKCE

Ester tower v Jeruzalémě

Ester tower v Jeruzalémě

Zavřít [x]