Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8441
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Tištěná čísla    4/2016 - říjen

4/2016 - říjen

Editorial

Tučná léta?

Už dlouho jsme neotiskli tolik rozsáhlých materiálů, které by mapovaly velké silniční stavby v České republice. Jednoduše proto, že se příliš nestavělo – ať už kvůli nepřipraveným projektům nebo nedostatečné legislativě. A utrácení evropských peněz zachraňovala na poslední chvíli železnice.

I proto mám radost, že Vám můžeme v aktuálním čísle nabídnout zajímavé texty z rekonstrukce dálnice D1, výstavby dalšího úseku dálnice D11 či frekventované silnice D6 na Karlovy Vary. Nemluvě o řadě obchvatů, přeložek a drobnějších staveb v regionech, kterým se podrobně věnujeme (Chrudim, Hradec Králové, údolí Chomutovky aj.) a hodláme tak činit i v budoucnosti.

Chtělo by se říci konečně (!) je po dlouhých a hubených letech, kdy se stavební firmy navzájem kanibalizovaly, na silnicích dost práce. Když se ale podíváte na připravené stavby pro příští rok, moc optimismu člověku v žilách nekoluje. Většina miliardových staveb se rozjede nejdříve na konci příštího roku a zásobníky práce se zase budou lepit spíše z drobnějších staveb – tedy opět realita minulých let.

Ale abychom nekončili pesimisticky, pak už určitě „bude líp“. Stačí, aby politici po krajských volbách splnili všechny předvolební sliby, které v oblasti dopravy a stavebnictví vypustili z úst. Je jich dost a my se jen můžeme těšit na jejich plnění. Je to krásný snový svět.

Pěkné čtení přeje,

Petr Svoboda,
šéfredaktor

Obsah

Rozhovor

Silniční infrastruktura

Železniční infrastruktura

Bezpečnost na stavbách

Zajímavosti z oboru

Komerční prezentace

Předplatné

Časopis SILNICE ŽELEZNICE si můžete objednat na http://predplatne.konstrukce-media.cz/, nebo kontaktujte slečnu Moniku Odstrčilovou – T +420 597 317 578, M +420 733 530 695, odstrcilova@konstrukce-media.cz 

Inzerenti

Google
Zavřít [x]